Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Działali na szkodę lokatorów i spółdzielni

Dodano: 05/07/2018 - numer 2068 - 05.07.2018
Jest kolejny akt oskarżenia w sprawie Spółdzielni Mieszkaniowej „Sokolnia” w Sosnowcu. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Katowicach, przed sądem staną trzy osoby. Dwie z nich to członkowie zarządu spółdzielni, którzy odpowiedzą za niegospodarność i działanie na szkodę instytucji. Trzeci oskarżony to nabywca mieszkań i lokali. Całej trójce zarzucono też wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy poprzez wprowadzenie w błąd notariuszy. Śledztwo zostało wszczęte na skutek zawiadomienia złożonego w 2016 r. przez likwidatora SM „Sokolnia”. Stwierdzone nieprawidłowości przy sprzedaży mieszkań dotyczą ok. 100 lokali. To już czwarty akt oskarżenia dotyczący sosnowieckiej spółdzielni. W jednym przypadku toczy się już proces. Katowiccy śledczy
     

75%
pozostało do przeczytania: 25%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze