Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kulturalny flesz

Dodano: 05/07/2018 - numer 2068 - 05.07.2018
wystawa Malarstwo Pawła Wróbla Muzeum Śląskie zaprasza do Muzeum w Strefie Kultury przy ul. T. Dobrowolskiego 1 na wystawę pt. „Kroniki przedmieść. Malarstwo Pawła Wróbla”. Twórca obrazów, które można oglądać na wystawie, urodził się w Szopienicach, w których spędził większość swojego życia. Skończył zaledwie trzy klasy szkoły podstawowej i mimo zdolności plastycznych, które wykazywał od najmłodszych lat, nikt nie pomógł mu rozwijać się w tym kierunku. Ponieważ musiał zarabiać na swoje utrzymanie już w wieku dziewięciu lat, umiejętności plastyczne szybko dały mu możliwość dodatkowego zarobku. Rysowane tuszem na papierze scenki z popularnych wówczas westernów spodobały się, a za zarobione drobne sumy młody artysta mógł sobie pozwolić na
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze