Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W ZUS jest 7 mld zł więcej niż rok temu

Dodano: 05/07/2018 - numer 2068 - 05.07.2018
EMERYTURY \ Nie sprawdziły się zapowiedzi opozycji, że obniżenie przez rząd PiS wieku emerytalnego zdemoluje budżet państwa. Okazuje się, że w pierwszej połowie br. do ZUS wpłynęły 84 mld zł, o 7 mld zł więcej niż rok temu. W pierwszej połowie 2018 r. do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło prawie 84 mld zł. To o ok. 9 proc., czyli 7 mld zł, więcej niż rok wcześniej w tym samym okresie – wynika z danych ZUS przekazanych „Rzeczpospolitej”. To oznacza, że koszty obniżenia wieku emerytalnego nie zrujnują budżetu państwa, jak zapowiadała opozycja. – To wysoki wzrost, biorąc pod uwagę obniżenie wieku emerytalnego, w wyniku którego tysiące osób przeszły na przyspieszoną emeryturę – komentuje Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku. Co ciekawe, wzrost wpływów
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze