Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nie można się pozbywać narodowego majątku

Dodano: 06/07/2018 - numer 2069 - 06.07.2018
Podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. energii i skarbu państwa miały wyjść na jaw szokujące i porażające informacje dotyczące kopalni Krupiński. Oto za czasów rządów PO-PSL podpisano umowy z zagranicznym inwestorem, w których wyniku Jastrzębska Spółka Węglowa mogła ponieść ogromne straty. Umowy te miały pozostać niejawne, także dla rady nadzorczej i akcjonariuszy. Prokuratura Regionalna w Katowicach już działa w tej sprawie. Jak poinformował jej rzecznik – prokurator Waldemar Łubniewski, Prokuratura Regionalna sprawdza, czy członkowie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) w latach 2013–2016 wyrządzili firmie szkodę o wartości ponad 87 mln zł. Chodzi o niekorzystne – zdaniem resortu energii – umowy ze spółkami chcącymi eksploatować złoże węgla Orzesze. Ze specjalnego audytu
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze