Karnymi aż do półfinałów

Dodano: 09/07/2018 - numer 2071 - 09.07.2018
Chorwaci drugi raz z rzędu wykonywali rzuty karne lepiej od rywali i po raz drugi w historii zagrają w półfinale mistrzostw świata! Ćwierćfinał z Rosją zakończył się remisami 1:1 po 90 min i 2:2 po dogrywce. Zmordowani piłkarze obu zespołów mieli w nogach dogrywki i karne ze spotkań 1/8 finału. Próbę nerwów lepiej przeszli Chorwaci, którzy wygrali konkurs jedenastek 4:3. Kibice w Soczi byli świadkami 30. w historii mundiali dogrywki na karne. Wszystko zaczęło się w 1982 r. od meczu RFN–Francja w półfinale mistrzostw. Później na każdych mistrzostwach byliśmy świadkami takich rozstrzygnięć. Najwięcej, po cztery razy, karnych oglądaliśmy na mundialach we Włoszech w 1990 r., w Niemczech w 2006 r. i