Produkcja prawa spadła o połowę

numer 2073 - 11.07.2018Gospodarka

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W pierwszej połowie 2018 r. produkcja prawa spadła w Polsce o 50 proc. – twierdzi firma doradcza Grant Thornton. – To dobra wiadomość dla firm i obywateli, ponieważ oznacza, że rośnie stabilność otoczenia prawnego w Polsce – zaznaczyli autorzy raportu.

W pierwszej połowie 2018 r. przyjęto 8727 stron maszynopisu ustaw i rozporządzeń. Oznacza to, że produkcja prawa spadła o 50 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – wynika z raportu firmy Grant Thornton. W informacji poświęconej najnowszej aktualizacji „Barometru stabilności otoczenia prawnego w Polsce” oceniono, że wnioski płynące po pierwszym półroczu 2018 r. są optymistyczne.

– Po wcześniejszych rekordowych latach tempo tworzenia nowych ustaw i rozporządzeń w końcu spadło. Miejmy nadzieję, że twórcy prawa w końcu ograniczyli nadmierną skłonność do regulowania życia obywateli i działalności przedsiębiorstw. Oznaczałoby to krok w dobrą stronę dla polskiego prawa i gospodarki – komentuje Przemysław Polaczek, partner zarządzający w Grant Thorntonzawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się