Nie ufać Putinowi

numer 2073 - 11.07.2018Świat

MOSKWA W rosyjskich mediach pojawiają się komentarze odnoszące się do zbliżającego się szczytu Donald Trump – Władimir Putin. Prezydenci USA i Rosji spotkają się 16 lipca w Helsinkach.

W tym kontekście cytowana jest wypowiedź Johna Kennedy’ego, republikańskiego senatora, który niedawno odwiedził Moskwę z delegacją Kongresu. Kennedy apelował, by nie ufać Putinowi i wyraził przekonanie, że prowadzenie negocjacji z rosyjskimi władzami to to samo, co rozmowa z mafią.

Amerykańscy kongresmeni od 30 czerwca do 4 lipca przebywali z wizytą w Rosji, prowadząc rozmowy z rosyjskimi politykami i badając grunt przed spotkaniem Trump-Putin.

– W Rosji nie ma filozofii politycznej. To tak, jakby próbować określić filozofię polityczną mafii – powiedział Kennedy w poniedziałek amerykańskim mediom. – Ich filozofia to pieniądze i władza. Senator dodał, że nie ma nic przeciwko rozmowom w Helsinkach, jednak podczas szczytu nie ma co liczyć na przełom. – Nie można ufać Putinowi. Najlepsze, co możemy zrobić, to próbować go powstrzymać – mówił.

W trakcie wizyty Amerykanie rozmawiali m.in. o cyberatakach podczas wyborów w USA, sytuacji w Syrii, na Ukrainie, a także na temat broni jądrowejzawartość zablokowana

Autor: Wespazjan Wielohorski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się