Arka jedzie do Warszawy bronić Superpucharu

Dodano: 14/07/2018 - numer 2076 - 14.07.2018
W sobotę piłkarze Arki będą bronili Superpucharu Polski. O godz. 20 gdynianie zmierzą się w Warszawie z Legią, którą rok temu w meczu o to trofeum, także w stolicy, pokonali po rzutach karnych 4:3. – Jesteśmy w stanie sprawić sensację – podkreśla trener żółto-niebieskich Zbigniew Smółka. W zeszłym roku Legia z Arką także rywalizowały na stadionie przy Łazienkowskiej o krajowy Superpuchar. Gdynianie po samobójczym trafieniu Michała Pazdana objęli w 20. minucie prowadzenie, ale siedem minut później do remisu doprowadził Thibault Moulin. Po 90 minutach było 1:1, a że regulamin nie przewiduje w tej konfrontacji dogrywki, od razu przystąpiono do serii rzutów karnych. I zdecydowanie lepiej egzekwowali je gdynianie – Arkadiusza Malarza pokonali Marcin Warcholak, Dawid Sołdecki, Damian