Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Marsze nie oderwą Śląska od Polski

Dodano: 14/07/2018 - numer 2076 - 14.07.2018
W sobotę ulicami Katowic już po raz 12. przejdzie Marsz Autonomii – jego uczestnicy domagają się przywrócenia autonomii Górnego Śląska. Tym razem jednak organizatorzy chcą też promować Śląską Partię Regionalną i jej kandydatów w wyborach samorządowych. Liderzy autonomistów – Jerzy Gorzelik i Marek Nowara – zachęcają do udziału w marszu lokalnych członków „warszawskich” partii, by też zademonstrowali potrzebę „mentalnego uniezależnienia się od Warszawy”. Ale „warszawskie” partie, z którymi autonomiści współpracują obecnie w sejmiku wojewódzkim, nabrały dystansu do swojego lokalnego koalicjanta, po tym jak powstała ŚPR i stała się poważnym konkurentem, szczególnie dla małych ugrupowań, jak PSL, SLD, czy Nowoczesna, w walce o głosy wyborcze. W dodatku ostatnio PO umocniła swoje wpływy w
     

14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze