Zagłębie wygrało, Śląsk zremisował, a Miedź się utajniła

Dolnośląskie drużyny wchodzą w ostatnią fazę przygotowań przed początkiem ekstraklasy. Zagłębie Lubin w stolicy Czech rozegrało ostatnie spotkanie kontrolne przed sezonem. Śląsk Wrocław ma przed sobą jeszcze jeden sparing. Miedź już skupia się na lidze.   Podopieczni Mariusza Lewandowskiego pokonali 2:1 AC Spartę Praga. „Miedziowi” szybko objęli prowadzenie w meczu po strzale z dystansu Bartłomieja Pawłowskiego. Sparta wyrównała 2 minuty później – pięknym strzałem w okienko popisał się Mihailo Ristić. Na początku drugiej połowy wynik meczu strzałem głową ustalił Łukasz Janoszka. Śląsk Wrocław podejmował u siebie Elanę Toruń. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Wrocławianie są jednak usprawiedliwieni, gdyż grali w rezerwowym składzie. Szansę występu dostało kilku młodych