Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wybudują halę do naprawy tramwajów

Dodano: 18/07/2018 - numer 2079 - 18.07.2018
Prawdopodobnie w 2019 r. powstanie w Łodzi nowa hala do serwisowania tramwajów niskopodłogowych. W zajezdni przy ul. Telefonicznej zostanie wybudowanych m.in. pięć torów i 10 stanowisk przeglądowo-naprawczych. Na razie jednak wykonano tylko 40 proc. inwestycji. Koszt budowy hali to 11 mln zł, z czego 74 proc. pochodzi z dofinansowania unijnego. Tramwaje, które mają być serwisowane w hali przy Telefonicznej, to Pesa Swing. Pojazd ma 50 siedzeń i 162 miejsca stojące – łącznie mieści ponad 200 pasażerów. Rozwija prędkość do 70 km/h. Fabryka z Bydgoszczy ma dostarczyć 12 pes zamówionych przez łódzkie MPK do 15 października 2018 r. Na terenie obecnego Zakładu Techniki przy ul. Tramwajowej ma przebiegać nowa droga –
     

91%
pozostało do przeczytania: 9%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze