Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Elity III RP bronią swoich sędziów

Dodano: 21/07/2018 - numer 2082 - 21.07.2018
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Prawo i Sprawiedliwość przegłosowało w Sejmie ustawę umożliwiającą uregulowanie sytuacji w Sądzie Najwyższym. W przyszłym tygodniu nowym prawem zajmie się Senat. Tymczasem niektórzy przedstawiciele totalnej opozycji nie wytrzymują i posuwają się do coraz radykalniejszych działań. – Opozycja prezentuje wypaczony obraz tego, co się dzieje w Sejmie, więc nie ma się co dziwić, że grupka fanatyków w drastyczny sposób wyraża swoją opinię – mówi „Codziennej” Marek Ast, poseł PiS. Protesty przed budynkiem parlamentu nie są dziś liczne. W piątek w południe manifestowała grupa mniej więcej 50 osób z KOD, Obywateli RP i innych opozycyjnych grup. Tymczasem zaostrza się forma ich walki. W nocy z czwartku na piątek kilku demonstrujących napisało na ścianie Sejmu hasło: „Czas na sąd ostateczny. Wy…ać”.
     

24%
pozostało do przeczytania: 76%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze