Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zanim wyrośnie kolejne monstrum

Dodano: 24/07/2018 - numer 2084 - 24.07.2018
Patrząc codziennie w perspektywę ul. Grójeckiej, przy której mieszkam od wczesnego dzieciństwa, coraz częściej się zastanawiam, kiedy niebo przestanie być tłem dla malowniczej wieży kościoła parafii św. Jakuba, a stanie się nim rosnący szybko gdzieś w oddali szkielet kolejnego wieżowca. Coś takiego nigdy nie powinno się wydarzyć, a jednak nawet pobieżny przegląd przykładów degradacji warszawskiego krajobrazu jest porażający. Wieżowiec Q22, który stał się wysokościowym akcentem zamykającym perspektywę ul. Grójeckiej, może być oczywiście uważany za wyznacznik wielkomiejskości. Ten sam drapacz „akcentuje” jednak także oś ul. Traugutta i widoczny jest z Traktu Królewskiego. Stanowi tym razem już nie atut, lecz agresywny wtręt w zabytkowy krajobraz. 90-metrowa wieża kompleksu biurowo-
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze