Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dopalacze zbierają żniwo

Dodano: 30/07/2018 - numer 2089 - 30.07.2018
Pomimo akcji organizowanych m.in. przez stołeczną policję w sprawie ogromnej szkodliwości dopalaczy amatorów ich zażywania nie ubywa. Na Mazowszu w ostatnim tygodniu kolejne osoby trafiły do szpitala po ich zażyciu. Jedna z nich zmarła. Rekordową liczbę osób zażywających dopalacze odnotowano w Radomiu. Od początku 2018 r. to już 74 osoby. To prawie tyle, co w całym ub.r. Stołeczna policja przypomina, że dopalacze to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu, sprzedawane w postaci tabletek, proszków, mieszanin ziół, naklejek, tzw. „tatuaży”, opakowane w kolorowe, atrakcyjnie wyglądające papierki, nadające im „niewinny” wygląd. Niebezpieczeństwo zażywania dopalaczy wynika z faktu, że ich skład
     

81%
pozostało do przeczytania: 19%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze