Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Gimbusem do pracy

Dodano: 30/07/2018 - numer 2089 - 30.07.2018
Mieszkańcy powiatu kozienickiego czekają na decyzje swoich samorządów dotyczące komunikacji autobusowej. Pojawiają się pomysły, by wykorzystywać gimbusy, czyli autobusy, które zapewniają transport dzieci do szkół. Wszystko przez kłopoty kozienickiego PKS, który likwiduje deficytowe linie, bo jest w trudnej sytuacji finansowej. To nie pierwsze kłopoty tego przewoźnika, którego początki sięgają rządów Leszka Millera sprzed 17 lat. Problemy dotyczą nie tylko lokalnych połączeń, ale także tras na linii Warszawa–Kozienice. Jak tłumaczą samorządowcy, jest to wynik trudnej sytuacji kozienickiego PKS. Ostatnio w tej sprawie spotkali się burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka ze starostą powiatu Andrzejem Jungiem. Obaj rozważają kilka wariantów rozwiązania problemu. Jednym z nich jest
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze