Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Własny węgiel to tańsza energia

Dodano: 30/07/2018 - numer 2089 - 30.07.2018
GÓRNICTWO \ Tani prąd i duże, sięgające miliarda złotych oszczędności koncernów energetycznych to korzyści, które daje kupowanie rodzimego węgla – wynika z danych Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (GIPH) w Katowicach. Dlatego, mimo nacisków UE, Polska nie zrezygnuje z węgla jako źródła energii. UE naciska na rezygnację z węgla jako źródła energii. Jednak zdaniem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, gdybyśmy chcieli przyspieszyć odchodzenie od energetyki opartej na węglu tak, by w 2050 r. tylko 50 proc. energii pochodziło z węgla, rachunki za prąd wzrosłyby o 100–150 proc. – Ani społeczeństwo, ani przedsiębiorstwa nie wytrzymałyby takiego obciążenia – podkreśla minister. Na świecie ceny węgla rosną, bo popyt na surowce energetyczne i
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze