Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Protesty kieszonkowych berserków

Dodano: 30/07/2018 - numer 2089 - 30.07.2018
Przed Pałacem Prezydenckim objawiła nam się ostatnio uśmiechnięta Polska. Nic to, że niemała część jej przedstawicieli wyglądała jak kieszonkowa wersja berserków, legendarnych, owładniętych szałem bojowym nordyckich wojowników. Nic to, że ci niespotykanie spokojni ludzie wykrzykiwali i malowali pod adresem prezydenta Dudy obelżywe hasła. Mam zrozumienie dla psychologii tłumu. Demokracja wyzwala przeróżne żywioły, które w systemach autorytarnych kiełzna się policyjną i wojskową kulą. Ale opozycja udaje, że nie widzi, iż obecna władza to nie żaden reżim, lecz demokratycznie wyłoniony rząd, który godzi się z coraz bardziej histerycznymi zachowaniami ulicy. A policja przed Pałacem Prezydenckim to nie ZOMO, lecz profesjonalna formacja, która znosi co najmniej dziwnie
     

93%
pozostało do przeczytania: 7%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze