Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pielgrzymują do Matki Zagłębia

Dodano: 31/07/2018 - numer 2090 - 31.07.2018
Wśród uroczystości z okazji 50-lecia koronacji figury Matki Bożej Anielskiej szczególne miejsce zajmuje uroczysty Odpust Porcjunkuli połączony z diecezjalną pielgrzymką kobiet i dziewcząt, który odbywa się 2 sierpnia. To nie tylko manifestacja wiary kobiet z diecezji sosnowieckiej, lecz także lekcja, jaką matki i babcie dają swoim córkom i wnuczkom. – Mimo trudnej przeszłości Zagłębie jest miejscem patriotyzmu i wielkiej wiary, czego świadectwem są wybudowane ogromne świątynie, np. kościół NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Intencją budowniczego tej świątyni ks. Grzegorza Augustynika, patrioty i społecznika, było, aby stała się ona duchowym ośrodkiem religijnym. Matka Boska Anielska jest dziś Matką Zagłębia i patronką Dąbrowy – podkreśla ks. Andrzej Stasiak, kustosz sanktuarium. Msza św
     

83%
pozostało do przeczytania: 17%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze