Wnuk Wałęsy przed sądem

Dodano: 31/07/2018 - numer 2090 - 31.07.2018
PROCES \ Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku ruszył proces 21-letniego Dominika W., oskarżonego m.in. o jazdę autem pod wpływem alkoholu, spowodowanie poważnego zagrożenia na drodze oraz znieważenie funkcjonariuszy policji. Mężczyzna jest wnukiem byłego prezydenta RP.
Zgłoszenie policja otrzymała 25 lutego 2018 r. Służby poinformowano, że na jednej z gdańskich ulic przemieszcza się pojazd, którego kierowca ignoruje wszelkie znaki drogowe. Według świadków poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni, wjeżdżał na chodniki, zmuszając pieszych do ucieczki i uderzał w inne auta.
Okazało się, że był to Dominik W., wnuk byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. W chwili zatrzymania w wydychanym powietrzu miał około 2 promili alkoholu. Zatrzymany był agresywny w stosunku do funkcjonariuszy, m.in. kopnął policjantkę.
21-latek usłyszał pięć zarzutów, najpoważniejszy to sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym. Mężczyzna przyznał się do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia innego auta. Nie przyznał się natomiast do pozostałych zarzutów. Oskarżony twierdzi, że podczas zatrzymania nikogo nie skrzywdził, a raczej to on został skrzywdzony. Jeden z policjantów zeznał, że Dominik W. odgrażał się słowami: „Nie wiecie, kim ja jestem, dziadek załatwi mi takich adwokatów, że nie będziecie pracować w policji”.
Dominik W. przebywa w areszcie. Trafił do niego pod koniec marca. Oskarżonemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Co więcej! Wnuk Lecha Wałęsy ma na swoim koncie również inne procesy. Obecnie przed sądem gdańskim odpowiada za naruszenie nietykalności cielesnej swojej partnerki.
 
     

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze