Skazany lekarz ordynatorem

Numer 218 - 28.05.2012Polska

Szamotuły Najpierw okazało się, że na kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego miejscowego szpitala wybrano lekarza skazanego siedem lat temu za przeprowadzenie nielegalnej aborcji. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące dramatu Wioletty Szwak, której w tej samej placówce przeprowadzono sterylizację.

Sprawę lekarza Waldemara S. ujawniła „Codzienna”.

– Bez konkursu wybrano osobę mającą kierować opieką nad ciężarnymi pacjentkami w naszym szpitalu. Gdyby przeprowadzono konkurs, to zapewne wyszłyby na jaw fakty z przeszłości doktora Waldemara S., a dyrektor szpitala i starosta nie mogliby teraz twierdzić, że nic nie wiedzieli – denerwuje się radna Maria Przybylska (PiS) z rady powiatu szamotulskiego. A podkreślić należy, że właśnie starostwo powiatowe jest organem założycielskim szpitala.

W połowie 2005 r. Waldemar S. za przeprowadzenie nielegalnej aborcji został skazany na karę więzienia w zawieszeniu oraz dwuletni zakaz wykonywania zawodu.

Informacje „Codziennej” wstrząsnęły opinią publiczną. O naszym tekście dyskutowano podczas niedawnej sesji rady powiatuzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama