fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Kolejny krok do fuzji

PALIWA \ PKN Orlen przesłał do KE dokumentację ws. koncentracji z Lotosem

numer 2103 - 16.08.2018 Gospodarka

W ramach prowadzonego procesu prenotyfikacji PKN Orlen przesłał we wtorek do Komisji Europejskiej komplet analiz dotyczących koncentracji z Grupą Lotos – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Skierowaliśmy do Komisji Europejskiej analizy i dokumentację związaną z procesem przejęcia Grupy Lotos. Jest to kolejny krok przybliżający nas do złożenia finalnego wniosku koncentracyjnego do KE – powiedział Obajtek. – Prowadzimy stałe rozmowy z Komisją Europejską. Chcemy udowodnić, że fuzja nie stanowi zagrożenia dla konkurencji na polskim rynku detalicznym. Nie wiemy, jakie będą ostatecznie zalecenia Komisji Europejskiej. Jesteśmy przygotowani na różne warianty i scenariusze – dodał.

Zgodnie z zakładanym przez PKN Orlen harmonogramem zgoda KE na fuzję Orlenu z Lotosem powinna nastąpić do końca pierwszego półrocza 2019 r. W trzecim kwartale 2019 r. odbędzie się procedura związana z przejmowaniem Lotosu. Plany zakładają, że po zgodzie KE w pierwszym etapie odbędzie się odkup prawie 33 proc. akcji Lotosu od skarbu państwa (w drugim do 66 proczawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama