Neptun i wandale. Kto tu jest chuliganem?!

numer 2104 - 17.08.2018

Z figury z najsłynniejszej gdańskiej fontanny zdjęto koszulkę z napisem „Konstytucja”. „Gazeta Wyborcza” określiła to jako... wybryk chuligański. Ubranie Neptuna w polityczny baner nie było konsultowane z konserwatorem zabytków.

Neptun nosił koszulkę politycznego happeningu Komitetu Obrony Demokracji przez niecały tydzień. W kuriozalnym artykule na temat przywrócenia właściwego wyglądu zabytkowi zdarzenie opisał lokalny dodatek „Gazety Wyborczej”.

„Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 6.30. Chuligański wybryk zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, jak młodzi mężczyźni wspinają się po fontannie Neptuna i zdejmują z greckiego boga mórz konstytucyjną koszulkę. T-shirt rzucili na bruk, a następnie zadeptali” – donosi gazeta piórem Michała Tokarczyka. W tekście czytamy też: „Władze miasta zapewniają, że w najbliższych dniach Neptun znów założy koszulkę”.

Potwierdza to nieoficjalne informacje, że o ile w całym kraju koszulkowa akcja była dziełem działaczy KOD, to w Gdańsku Neptuna ubrali... sami strażnicy miejscy. Według naszych informatorów w ten sam sposób baner pojawił się na pomniku Jana III Sobieskiego. Jedynie upstrzenie pomnika Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku to dzieło KODzawartość zablokowana

Autor: Piotr Sawczuk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama