Nie pobalują w sylwestra. W święta zagra liga basketu

numer 2104 - 17.08.2018

Koszykarze Asseco Gdynia i Trefla Sopot może nie w całkowitej abstynencji, ale dość wstrzemięźliwie będą musieli powitać Nowy Rok. Po raz pierwszy w historii mecz polskiej ekstraklasy odbędzie się bowiem 1 stycznia – tego dnia zaplanowano właśnie derby Trójmiasta.

Nowy sezon rozpocznie się w sobotę 6 października – w inauguracyjnym spotkaniu beniaminek Spójnia Stargard podejmie Kinga Szczecin. Na drugi dzień, także o 12.30, Asseco zmierzy się we własnej hali z mistrzem Polski Anwilem Włocławek.

W tych rozgrywkach spotkania odbędą się też w nietypowych terminach. Zawodnicy zagrają w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (Anwil–Stelmet Zielona Góra), a także w Nowy Rok i 22 kwietnia 2019 r., w Poniedziałek Wielkanocny. Dwie ostatnie daty zarezerwowane zostały dla gdynian – w pierwszej z nich zmierzą się w Sopocie z Treflem w derbach Trójmiasta, w drugiej podejmą Polski Cukier Toruń. Szczegółowy terminarz rozgrywek zostanie podany 24 sierpnia.

– Mecze rozgrywane w święta to ważna część budowy świadomości marki Energa Basket Ligi wśród kibicówzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Zieliński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama