Tomaszowianie coraz chętniej korzystają z komunikacji miejskiej

numer 2104 - 17.08.2018

O prawie 70 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z publicznego transportu w Tomaszowie Mazowieckim. To efekt wprowadzenia w styczniu br. bezpłatnej komunikacji miejskiej, ale nie tylko.

Po pół roku od wprowadzenia zmian w tomaszowskiej komunikacji miejskiej firma Public Transport Consulting przeprowadziła badania wielkości popytu na usługi przewozowe, które objęły wszystkie kursy na każdej linii. Jak się okazało, najbardziej oblegana jest linia nr 8 (korzysta z niej ponad 3 tys. osób dziennie), następnie linia nr 4 (prawie 2,8 tys.). Najmniej pasażerów jeździ liniami podmiejskimi – niecałe 220 osób w ciągu dnia. Przeciętnie w skali miesiąca z usług tomaszowskiego MZK korzysta ponad 470 tys. pasażerów, co daje prawie 6 mln osób rocznie. Jednak, co najważniejsze, w stosunku do 2017 r. średniomiesięczna liczba pasażerów wzrosła o ponad 195 tys., tj. o prawie 70 proc.

Czym należy tłumaczyć ten sukces transportu publicznego? Przede wszystkim przyznaniem mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego posiadającym tzw. kartę tomaszowianina bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, ale nie tylkozawartość zablokowana

Autor: bkm


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama