Dywizjon 303 na dużym ekranie, i to podwójnie

numer 2104 - 17.08.2018

Ten fragment dumnej polskiej historii długo czekał na dobry film. I doszło do nietypowej sytuacji. W odstępie dwóch tygodni na ekrany kin wejdą dwie superprodukcje o walce polskich pilotów w bitwie o Anglię.

Pierwsza to polsko-brytyjski film pt. „303. Bitwa o Anglię”. Jego premiera już dziś, 17 sierpnia. Zagrali w nim znakomici aktorzy m.in. Marcin Dorociński, Iwan Rheon, znany z serialu „Gra o tron”, oraz Milo Gibson – syn Mela Gibsona. Dwa tygodnie później, dokładnie 31 sierpnia, polscy widzowie będą mogli zobaczyć kolejny obraz przybliżający historię lotniczego Dywizjonu 303 im. Tadeusza Kościuszki. To już w pełni polska produkcja, którą wyreżyserował Denis Delić. „Dywizjon 303” jest inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. W filmie zagrają znani polscy aktorzy m.in. Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski i Maciej Zakościelny.

We Wrocławiu nadarzy się okazja, by zobaczyć oba filmy podczas premierowych pokazów specjalnych w Multikinie Pasaż Grunwaldzki w ramach cyklu „Do kina z Gościem”. „303. Bitwa o Anglię” będzie wyświetlany już 17 sierpnia o godz. 18, „Dywizjon 303” zostanie natomiast pokazany na dużym ekranie 31 sierpnia także o godz. 18. Bilety dla wszystkich za jedynie 11 zł bez względu na wiek i zniżki. Bilety są już do nabycia w kasach kinowych oraz na stronie Multikinazawartość zablokowana

Autor: Nikodem Prokocimski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama