Dolnoślązacy zaczną w piątek

numer 2104 - 17.08.2018

Miedź Legnica z Koroną Kielce u siebie i Zagłębie Lubin z Cracovią na wyjeździe zainaugurują w piątek 5. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Zagłębie rozpocznie swój pojedynek o godz. 18, a legniczanie o 20.30.

Beniaminek z Legnicy niezbyt dobrze rozpoczął obecny sezon. Co prawda wygrał inauguracyjny pojedynek z Pogonią Szczecin 1:0, potem jednak przyszła seria trzech porażek z rzędu. Tak więc najwyższy czas na przełamanie impasu i zdobycie na swoim stadionie kompletu punktów.

Nie będzie to oczywiście łatwe zadanie. Przeciwnik legniczan dobrze wszedł w sezon. Korona dwukrotnie zwyciężyła, raz zremisowała i raz przegrała. Kielczanie dobrze się spisują na wyjazdach, skąd przywieźli remis i zwycięstwo. W meczach na obcych boiskach strzelili trzy gole, a stracili dwa. W bilansie ogólnym mają sześć bramek zdobytych, straconych zaś pięć. Znacznie gorzej pod tym względem przedstawia się bilans gospodarzy dzisiejszego spotkania. Legniczanie do tej pory mają na koncie jedynie trzy celne trafienia i aż siedem straconych bramek.

Przed tą kolejką Miedź, która zgromadziła 3 pkt, zajmuje 13. pozycję w tabelizawartość zablokowana

Autor: Bartłomiej Górski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama