Złote zgłoski w annałach

Lekkoatletyka \ Medaliści mistrzostw Europy odwiedzili Pałac Prezydencki

numer 2104 - 17.08.2018 Sport

Medaliści lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie spotkali się wczoraj z prezydentem RP Andrzejem Dudą. – Wprowadziliście polską lekkoatletykę na światowy poziom – powiedział Duda. Polscy lekkoatleci zdobyli w Berlinie 12 medali – siedem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. W klasyfikacji medalowej Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce, za Brytyjczykami.

Bardzo serdecznie dziękuję za przyjęcie zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego, po to, abym mógł publicznie państwu bardzo podziękować w imieniu Rzeczypospolitej za ten niezwykły sukces. Tym razem zdobyliśmy o jeden złoty medal więcej niż dwa lata temu w Amsterdamie. To największy sukces polskiej lekkiej atletyki w mistrzostwach Europy od 1958 r. – mówił na początku spotkania Duda. – To niebywałe, że wyprowadziliście państwo polską lekką atletykę na tak wspaniały nie tylko europejski, ale i światowy poziom. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak bardzo ciężka jest to praca. Bez tej ciężkiej, tytanicznej pracy, bez bólu, nie ma sukcesów. I za to wspaniałe przygotowanie dziękuję zawodnikom, trenerom, lekarzom, fizjoterapeutom, całej ekipie. Jestem bardzo wdzięczny, bo dzięki temu Polacy mogą się cieszyć, a Polska zapisuje się w annałach światowego sportu złotymi zgłoskami – dodał prezydent.

W spotkaniu wziął udział także prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

– Myślę, że ta polityka, którą prowadzimy już od kilku lat, jest skuteczna. Z tym składem co najmniej dociągniemy do igrzysk Tokio 2020, a na zapleczu mamy przecież jeszcze tych, którzy zajęli czwarte miejsce. To najlepsza pozycja do ataku na medale olimpijskie – stwierdził szef PZLAzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama