Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rygor, NATO i euro

Dodano: 30/05/2012 - Numer 220 - 30.05.2012
RZYM \ W stolicy Włoch odbył się wczoraj włosko-polski szczyt międzyrządowy. Donald Tusk i włoski premier Mario Monti zapowiedzieli zacieśnienie współpracy ekonomicznej i militarnej. Szefowie rządów nie szczędzili sobie komplementów. Nic dziwnego, w końcu część z 6,3 mld euro, które Polska ma przekazać z rezerw NBP na fundusz ratowania euro w MFW, trafi właśnie do Włoch. W przeddzień szczytu Tusk podkreślił, że relacje polsko-włoskie są bardzo dobre i zostały wyniesione na poziom ponadstandardowy, czyli konsultacji międzyrządowych. Natomiast wczoraj, podczas szczytu, Monti chwalił Tuska za dyscyplinę budżetową i udane przygotowania do Euro 2012. Polski premier nie pozostał mu dłużny i zapewniał, że „co do strategii, którą premier Monti promuje w Europie, zgadzamy się właściwie w stu
     

50%
pozostało do przeczytania: 50%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze