Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Śląskie górnictwo staje się towarem eksportowym

Dodano: 24/08/2018 - numer 2110 - 24.08.2018
Śląskie górnictwo ponosiło za rządów PO-PSL ogromne straty i właściwie skazane było na powolną likwidację. Tymczasem po udanych reformach przeprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości osiąga duże zyski i ma szansę na rozwój, a nawet ekspansję międzynarodową. W różnych miejscach świata uważnie przyglądają się polskim kompetencjom i naszemu know-how w zakresie górnictwa głębinowego oraz energetyki. Od wielu krajów otrzymujemy zaproszenie, by zaprezentować nasz dorobek w tej dziedzinie. Osiągnięcia polskiego górnictwa zauważył też w swoim raporcie Bank Światowy. W jego ocenie to, co zrobiliśmy w ostatnich latach w tej dziedzinie nazwano wyjątkowym zjawiskiem ekonomicznym – powiedział wiceminister Grzegorz Tobiszowski, który 21 sierpnia 2018 r. uczestniczył w Polsko-Australijskim Forum
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze