​Miedzianka zdobyła Białystok

W niedzielnym spotkaniu Miedzi Legnica z Jagiellonią Białystok doszło do sporej sensacji. Skazywana na porażkę drużyna z Dolnego Śląska wypunktowała wicemistrza Polski 3:2. Publiczność zgromadzona na stadionie Jagiellonii na pewno oczekiwała dobrego widowiska i nie zawiodła się. Co prawda fani zespołu z Podlasia oczekiwali zapewne innego wyniku, ale…Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bez goli. Nie oznacza to oczywiście, że była nudna. Już w pierwszej akcji meczu Omar Santana uderzył blisko bramki Jagiellonii, co zwiastowało, że Miedź nie przyjechała na „Jagę” się chować. W 9. minucie Marquitos uderzył po podaniu Fabiana Piaseckiego, ale prosto w rękawice Mariana Kelemena. Gospodarze oczywiście również mieli swoje szanse. Uderzeniem głową po centrze Wójcickiego odpowiedział Savković