Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pacjenci wyjdą na ulice

Dodano: 31/05/2012 - Numer 221 - 31.05.2012
Sytuacja polskich pacjentów stała się na tyle dramatyczna, że po raz pierwszy postanowili wyjść w proteście na ulice. 1 czerwca przed Ministerstwem Zdrowia pacjenci i rodzice chorych dzieci będą protestowali przeciwko ograniczeniu leczenia finansowanego z ubezpieczeń społecznych. Problemy z dostępem do chemioterapii dla najciężej chorych, wielomiesięczne kolejki do lekarzy specjalistów oraz na zabiegi, leki, które w wielu wypadkach wraz z wprowadzeniem nowej ustawy refundacyjnej stały się dużo droższe – to codzienność polskiego pacjenta. Dodatkowo istnieje obawa, że programy lekowe stosowane z powodzeniem u małych pacjentów przestaną być refundowane od 1 lipca. W związku z tą sytuacją powstała „Inicjatywa 1 czerwca”, której pomysłodawcą jest Piotr Piotrowski – ojciec 10-letniego Michała
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze