​Legionista mistrzem świata

Dodano: 10/09/2018 - numer 2124 - 10.09.2018
Tomasz Bartnik z sekcji strzeleckiej Legii został mistrzem świata w konkurencji strzelania z karabinu dowolnego na zawodach w Changwon w Korei. Bartnik sięgnął po złoty medal w strzelaniu z karabinu w trzech postawach – klęczącej, leżącej i stojącej – i wywalczył kwalifikację olimpijską w tej konkurencji. Na 1200 możliwych pkt legionista zdobył 1182, wyrównując swój własny rekord Polski. Wynik ten odniósł w fazie zasadniczej – w finale zbliżył się do rekordu kraju o 1/10 pkt. W walce o medale Polak, który zdobył 460,4 pkt, pozostawił w tyle Chorwata Petara Gorsa (457,4 pkt) i reprezentanta USA Michaela McPhaila (446,9 pkt). To zdecydowanie największe osiągnięcie Bartnika w karierze – do tej pory zdołał zająć w międzynarodowym turnieju trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Gabali. –