​Drugi mecz, druga wygrana

Po dramatycznym meczu piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali w sobotę na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 27:26. Po dwóch kolejkach PGNiG Superligi sezonu 2018/2019 podopieczni Marcina Lijewskiego mają komplet punktów.   Co ciekawe, komplet punktów mają w sumie cztery drużyny, a oprócz Wybrzeża są to sami potentaci polskiego szczypiorniaka – PGE Vive Kielce, Orlen Wisła Płock i Azoty Puławy. Wybrzeże jest więc w doborowym towarzystwie. Zwycięstwo w Piotrkowie nie przyszło łatwo. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Do przerwy gdańszczanie prowadzili 16:15. Potem było gorzej. W 50. minucie meczu gospodarze prowadzili 25:22. Drużynę Wybrzeża ciągnął jednak Adrian Kondratiuk (na zdjęciu), który ostatecznie zdobył aż 11 goli. Znowu, tak jak w