Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zagrożeni fetorem i hałasem

Dodano: 14/09/2018 - numer 2128 - 14.09.2018
Mieszkańcy łódzkich Stoków ciągle boją się, że będą narażeni na hałas oraz smród. Ich zdaniem zagrożeniem dla ich zdrowia jest budowa przy ul. Smutnej stacji przeładunkowej odpadów komunalnych. W tej sprawie pojawili się na komisji ochrony środowiska Rady Miejskiej w Łodzi. Zdaniem urzędników mieszkańcy na razie nie mają się czego obawiać. – Firma tam funkcjonująca ma do 2027 r. zezwolenie tylko na zbieranie odpadów segregowanych, np. papieru, tekstyliów czy szkła. Ma także pozwolenie na budowę hali do przeładunków odpadów komunalnych, co nie oznacza, że przedsiębiorstwo otrzyma możliwość prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sortowaniu czy przeładowywaniu odpadów. Dotychczas odbyliśmy w rejonie ul. Smutnej sześć kontroli. Skierowaliśmy także wnioski o kontrolę do
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze