fot. Jan Środa/Gazeta Polska

Umicore zbuduje fabrykę akumulatorów

ELEKTROMOBILNOŚĆ \ Belgowie zainwestują w Nysie

numer 2128 - 14.09.2018Gospodarka

Polska pozyskała nowego dużego inwestora – belgijską firmę Umicore. To międzynarodowa grupa, będąca globalnym potentatem z zakresu technologii i recyklingu materiałów. W Polsce będzie produkowany najistotniejszy składnik baterii do pojazdów elektrycznych.Zakład w Nysie zostanie uruchomiony w 2020 r. Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej prezes koncernu Umicore Marc Grynberg, fabryka na Opolszczyźnie będzie trzecią tego typu na świecie.

Umicore posiada 59 zakładów produkcyjnych na świecie, w tym 24 w Europie. W Polsce grupa obecna jest od 1996 r. W 2016 r. zdecydowała się na zlokalizowanie w naszym kraju (w Nowej Rudzie w woj. dolnośląskim) zakładu produkcji katalizatorów, w którym zatrudnia 80 osób. Teraz firma zdecydowała się wybudować fabrykę w Nysie, gdzie będą produkowane katody do akumulatorów litowo-jonowych, wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej oraz innych sektorach, w których znajdują zastosowanie systemy magazynowania energii.

– Umicore to kolejna firma, która wybrała Polskę na miejsce, gdzie chce rozwijać swoje zaawansowane technologie. Na takich inwestycjach szczególnie nam zależyzawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->