Putin poskarżył się na sankcje

FINANSE \ Rosyjska gospodarka, banki i waluta są coraz słabsze

numer 2128 - 14.09.2018Gospodarka

Prezydent Rosji Władimir Putin skrytykował podczas Wschodniego Forum Gospodarczego we Władywostoku protekcjonizm i sankcje. Ta krytyka nie jest przypadkowa. Moskwa coraz silniej odczuwa skutki amerykańskich sankcji. Wyczerpane są już rezerwy finansowe kraju, a banki i rubel ledwo dyszą.

Świat i gospodarka globalna coraz częściej napotykają nowe formy protekcjonizmu i różnego rodzaju bariery. To poważne wyzwanie dla gospodarki globalnej, szczególnie dla rozwoju regionu Azji i Pacyfiku – powiedział we Władywostoku Putin. – Nasz region powinien być obszarem inicjatywy biznesowej bez sankcji, zakazów i politycznych uprzedzeń – dodał.

Dziennik „Wiedomosti” zwrócił jednak uwagę, że w tym samym czasie, kiedy Putin apelował o gospodarczą wolność, na poligonie leżącym zaledwie 80 km od Władywostoku odbywały się wielkie manewry wojskowe „Wostok-2018”. – To nie najlepszy akompaniament do negocjacji o bardzo ważnych kwestiach handlowych. Raczej nie zainspiruje potencjalnych inwestorów – podkreśliła gazetazawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->