fot. Pixabay/d

Dzieci zostały same

SEJM \ Brak kandydata na rzecznika praw dziecka

numer 2128 - 14.09.2018Polska

Kadencja dotychczasowego rzecznika praw dziecka Marka Michalaka dobiegła końca 27 sierpnia. Kluby parlamentarne wystawiły własnych kandydatów na to stanowisko, niestety żaden z nich nie zyskał przychylności opiniujących ich komisji sejmowych. W konsekwencji Sabina Lucyna Zalewska z PiS wycofała swoją kandydaturę. Teraz procedura wyboru RPD zacznie się od nowa.

Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Polskie Stronnictwo Ludowe-Unia Europejskich Demokratów wystawili Ewę Jarosz – doktor habilitowaną nauk humanistycznych i pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego. Posłowie Kukiz’15 postawili na Pawła Kukiza-Szczucińskiego – pediatrę i psychiatrę, członka zespołu ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, uczestnika misji humanitarnych. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość wystawiło Sabinę Lucynę Zalewską – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, psychologa rodzinnego, pedagoga społecznego i mediatora rodzinnego.

Kandydaci zostali przesłuchani przez członków łączonych: komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz komisji polityki społecznej i rodziny. Żaden z nich nie uzyskał pozytywnej rekomendacji.

– Komisja po prostu nie dała rekomendacji żadnemu z trzech kandydatówzawartość zablokowana

Autor: Maria Sokołowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->