Solidarność pikietuje przed MEN

numer 2128 - 14.09.2018Polska

EDUKACJA „Obrona praw nauczycieli” i „czerwona kartka” dla minister edukacji Anny Zalewskiej – to hasła akcji protestacyjnej zorganizowanej przez Krajową Sekcję Oświaty i Wychowania Solidarności, która zostanie przeprowadzona jutro o godz. 12 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. MEN odrzuca zarzuty i twierdzi, że resort wychodzi naprzeciw oczekiwaniom „S”.

Związkowcy „S” uważają, że MEN nie realizuje ich postulatów, dlatego chcą wystawić minister Zalewskiej „czerwoną kartkę”. Solidarność żąda m.in. wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla nauczycieli o 15 proc. od 1 stycznia 2019 r., usunięcia niekorzystnych – według sekcji oświaty – przepisów dotyczących oceny pracy i awansu zawodowego nauczycieli, zmiany systemu finansowania zadań oświaty oraz likwidacji „godzin karcianych”, za które nauczyciele nie otrzymują wynagrodzenia.

Po spotkaniu z minister Zalewską 22 sierpnia w siedzibie ministerstwa związkowcy przesłali szefowej resortu pismo z propozycjami zmian w prawie oświatowymzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->