Sport

Dodano: 15/09/2018 - numer 2129 - 15.09.2018
Infrastruktura sportowa Mała hala będzie miała patrona Nowa hala sportowa przy al. Unii będzie miała swojego patrona. Będzie nim Józef Żyliński, były zawodnik Śmigłego Wilno, a po wojnie drużyny YMCA Łódź, z którą zdobył mistrzostwo Polski w 1948 r., a rok później wicemistrzostwo kraju. Reprezentował też barwy Łódzkiego Klubu Sportowego, zdobywając z nim jedyne w historii mistrzostwo Polski seniorów w 1953 r.   PIŁKA SIATKOWA Zawodniczki Budowlanych z brązowymi medalami MEJ Znakomicie spisała się reprezentacja Polski w mistrzostwach Europy juniorek. Zespół trenera Waldemara Kawki zdobył brązowy medal. Wśród zawodniczek, które wywalczyły miejsce na podium, są dwie juniorki Budowlanych Łódź: Weronika Centka oraz Karolina Garstka.