​Drugie zwycięstwo Miedziowych

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w drugim meczu pucharu EHF zwyciężyły z HC Azersu 30:26. W pierwszym spotkaniu Miedziowe pokonały drużynę z Azerbejdżanu 27:21 i awansowały do kolejnej rundy. W niej czeka już Herning-Ikast Handbold z Danii.   Lubińska drużyna była faworytem tego dwumeczu. I choć początek spotkania był wyrównany, to już po dziesięciu minutach zawodniczki Zagłębia prowadziły 7:2. Azerki próbowały niwelować straty, ale do przerwy przegrywały 10:19 i trudno było oczekiwać sensacji. Lubinianki miały gorszą drugą połowę, głównie za sprawą własnych błędów. Rywalki zdołały zniwelować stratę do dwóch punktów, ale zwycięstwo w tym spotkaniu ani na moment nie było zagrożone. – Od początku narzuciłyśmy swój styl i tempo gry, dzięki czemu w krótkim czasie nasza