Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

USA przełamią dominację Gazpromu

Dodano: 18/09/2018 - numer 2131 - 18.09.2018
ENERGETYKA \ W ciągu czterech lat firmy z USA chcą rozpocząć dostawy skroplonego gazu ziemnego LNG do Niemiec – poinformował „Bild”. Cytowany przez gazetę amerykański wiceminister energii zapewnił, że dostawy z USA przełamią dominację Gazpromu. Amerykański gaz skroplony przypłynie do Niemiec. W tym wypadku pytanie nie brzmi: „czy”, lecz „kiedy” – powiedział „Bildowi” Dan Brouillette, wiceszef Departamentu Energii USA. Przyznał, że amerykański surowiec będzie droższy niż ten dostarczany przez rosyjski Gazpom. Podkreślił jednak, że wejście firm zza oceanu na rynek niemiecki doprowadzi do wyznaczenia pułapu cen za gaz od Gazpromu i innych dostawców. – Ze względu na obecność amerykańskiego LNG Gazprom nie będzie mógł żądać wszystkiego, co mu się żywnie podoba – podkreślił Brouillette. Gazprom
     

50%
pozostało do przeczytania: 50%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze