Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

PSL zawiedziony wynikiem

Dodano: 10/10/2011 - Numer 28 - 11.10.2011
Ogromna sala, orkiestra, suto zastawione stoły i wina dla kilkuset gości. Tak ludowcy przeżywali wynik wyborów, choć liczyli na dwucyfrowe poparcie. PSL zorganizowało wieczór wyborczy w Domu Chłopa w Warszawie. I chociaż, jak podkreślał sam Waldemar Pawlak, kampania pochłonęła ogromne fundusze, nie szczędzono pieniędzy na świętowanie. Ale nastroje gospodarzy nie dorównywały przepychowi, który zapewnili gościom. – O sukcesie moglibyśmy mówić przy wyniku 12–13 proc., 8 proc. nie jest zadowalające. Ale poczekajmy, aż głosy zostaną zliczone – mówił „Codziennej“ chwilę po ogłoszeniu wstępnych wyników minister rolnictwa Marek Sawicki. Na minimum 10 proc. liczyli też pozostali ludowcy, wznosząc co i rusz toasty „Za dychę!”. Ale im więcej informacji spływało z komisji, tym mniej osób było na
     

53%
pozostało do przeczytania: 47%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze