​Brytyjczycy tracą wiarę w multikulti

numer 2134 - 21.09.2018Świat

LONDYN Trwające 15 miesięcy, największe w historii Wielkiej Brytanii konsultacje publiczne dotyczące imigracji i integracji przybyszy ujawniły wrogie nastawienie prawie połowy Brytyjczyków do wielokulturowości. Zdecydowana większość obywateli uważa, że imigranci się nie integrują, i nie wierzy w informacje rządowe na temat przyjezdnych.

Prawie 20 tys. Brytyjczyków wzięło udział w ankietach lub panelach dyskusyjnych, które obejmowały szeroki zakres pytań związanych z wielokulturowością i imigracją do Wielkiej Brytanii. Raport opublikowany w poniedziałek przez lewicową grupę Hope Not Hate oraz zajmujący się badaniem tożsamości, integracji i migracji think tank British Future ujawnił, że Brytyjczycy zaczynają tracić wiarę w kulturowe wzbogacanie, które w założeniu miała przynieść masowa migracja.

Z badań wynika, że 40 proc. Brytyjczyków uważa, że ich kultura jest osłabiana lub podważana przez multikulti. Zaledwie 17 proc. wierzy, że rząd mówi prawdę o imigracji, a tylko 15 proc. uważa, że Londyn sprawnie zarządza imigracją. 52 proc. ankietowanych twierdzi też, że usługi publiczne (szkoły, narodowa służba zdrowia) są obciążone przez imigrację i że migranci obniżają wynagrodzenia, bo są gotowi pracować za niższe wynagrodzeniezawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama