Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sukces gwarantuje tylko dobra zmiana w samorządzie

Dodano: 27/09/2018 - numer 2139 - 27.09.2018
Prezydent Bytomia Damian Bartyla apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o zmianę przepisów Ustawy o odpadach – chce, by władze samorządowe miały większą możliwość kontroli i interwencji wobec firm, których działalność jest uciążliwa dla otoczenia. Tymczasem radni Prawa i Sprawiedliwości uważają, że jest to zwykła zasłona dymna, która ma odwrócić uwagę od zaniedbań w mieście związanych z nadzorem nad firmami składującymi tam odpady. Działacze prawicy przekonują, że tylko zmiana prezydenta gwarantuje skuteczne i szybkie rozwiązanie problemu dzikich wysypisk w mieście. Uważają bowiem, że to nie przepisy są przeszkodą w walce z nielegalnymi wysypiskami w mieście, ale nieudolność władz. Ich zdaniem za nielegalne składowanie
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze