Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Budowa Ostrołęki C może ruszyć za miesiąc

Dodano: 27/09/2018 - numer 2139 - 27.09.2018
ENERGETYKA \ Budowa nowego bloku elektrowni w Ostrołęce może ruszyć już w październiku. Energa i Enea mogą mieć ponad połowę wkładu na budowę Ostrołęki C – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Walne zgromadzenie Enei wyraziło kierunkową zgodę na przystąpienie wraz z Energą do etapu budowy bloku energetycznego Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW. Akcjonariusze Energi zgodę na inwestycję wyrazili już wcześniej. Aby inwestycja mogła ruszyć, potrzebne są jeszcze zgody rad nadzorczych obu koncernów. Wtedy wspólnicy Elektrowni Ostrołęka będą mogli podjąć uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na wydanie polecenia ws. rozpoczęcia prac, czyli tzw. NTP. Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił niedawno PAP Biznes, że rozpoczęcie budowy elektrowni przewidywane jest
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze