Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dramat mieszkańców z chorych domów

Dodano: 01/10/2018 - numer 2142 - 01.10.2018
Koszmar zaczyna się wraz z nadejściem sezonu zimowego. Wilgoć, grzyb, niedogrzane pomieszczenia, choroby. Do tego monstrualnej wysokości rachunki za energię elektryczną. Tak żyją lokatorzy kamienic pozbawionych centralnego ogrzewania. Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów (WSL) prowadzi kampanię mającą na celu zmianę tej sytuacji. Z pomocą ruszyli naukowcy z kilkunastu krajów świata, którzy wystosowali list otwarty do władz Warszawy. Astma, grzybica płuc, przewlekłe zapalenie nerek i pęcherza, gruźlica – oto niektóre spośród chorób wywołanych przez zamieszkiwanie w lokalach pozbawionych centralnego ogrzewania. Prowadzona od wielu lat polityka ratusza stworzyła kuriozalną sytuację: by otrzymać lokal od miasta, trzeba być osobą ubogą, ale by się w nim utrzymać – trzeba być człowiekiem
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze