Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Poszli śladem Orląt Lwowskich

Dodano: 01/10/2018 - numer 2142 - 01.10.2018
W sobotę we Wrocławiu dolnośląska młodzież biorąca udział w grze miejskiej „Orląt cień” miała szansę w nietypowy sposób poznać historię walk o Lwów. Historyczną imprezę starannie przygotował Dolnośląski Urząd Wojewódzki we współpracy z wroc- ławskim Instytutem Pamięci Narodowej i Okręgiem Dolnośląskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Gra poświęcona była wydarzeniom związanym z walką Polaków o Lwów w latach 1918–1919. Podzielone na patrole zespoły z kategorii młodszej (od V klasy szkoły podstawowej do III klasy gimnazjum) i starszej (klasy I–III szkoły średniej) podczas zbiórki na boisku Liceum Ogólnokształcącego nr XII przy pl. Orląt Lwowskich otrzymały konkursowe zadania do wykonania. Każda grupa została zaopatrzona w mapkę, zasady gry, zadania i specjalne wydanie biuletynu „Pobudka
     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze