Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kto był szczodry dla Rosjan?

Dodano: 05/10/2018 - numer 2146 - 05.10.2018
Do Sejmu wróciła sprawa kontraktu gazowego z Gazpromem podpisanego w 2010 r. To, że umowa była dla Polski niekorzystna, nie budzi wątpliwości. Wini się ją za uzależnienie od gazu rosyjskiego i nałożenie obowiązku odbierania surowca po cenach wyższych, niż ma wielu europejskich odbiorców. Jednak po odtajnieniu raportu NIK pojawiły się nowe pytania. Chodzi przede wszystkim o 2,5 mld zł, które należały się Polsce od Gazpromu, a z których rząd PO-PSL zrezygnował. Na tę sumę składają się należności za przesył gazu między 2006 a 2009 r. wobec spółki EuRoPol GAZ i rezygnacja z dochodów w kolejnych latach. Dodajmy, że część roszczeń była już zasądzona prawomocnym wyrokiem sądu arbitrażowego przy Izbie Przemysłowo-Handlowej Federacji Rosyjskiej w
     

66%
pozostało do przeczytania: 34%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze