Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Kopenhaga odrzuca program relokacji ONZ

Dodano: 06/10/2018 - numer 2147 - 06.10.2018
DANIA \ Rząd odmówił już po raz kolejny przyjęcia uchodźców, którzy zostali skierowani w 2018 r. do Danii przez ONZ w ramach programu relokacji. Duńczycy chcą się skupić na integracji uchodźców i imigrantów już przebywających na terenie ich kraju m.in. poprzez obowiązkowe zajęcia dla najmłodszych z języka i kultury duńskiej. Dania uczestniczyła od  1989 r. w dobrowolnym programie ONZ dotyczącym uchodźców, rząd w Kopenhadze zobowiązał się do przyjmowania 500 osób rocznie. Wszystko zmieniło się na skutek kryzysu migracyjnego. W samym tylko 2015 r. w Danii zamieszkanej przez ponad 5 mln mieszkańców złożono aż 20 tys. wniosków o azyl. Z powodu tak dużej liczby starających się o pobyt w Danii ten skandynawski kraj rok później
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze