Akademia Patriotyzmu na ostatniej prostej!

Początkiem sierpnia odbyła się  trzydniowa „Szkoła letnia” Akademii Patriotyzmu. Za kilkanaście dni czeka nas Wielki Finał projektu czyli VI zjazd, który będzie podsumowaniem IV edycji Akademii. Jej słuchaczami jest młodzież licealna oraz studenci z całej Polski. 

Projekt realizowany przez Centrum im. Władysława Grabskiego, przy wsparciu partnera strategicznego, którym jest Totalizator Sportowy oraz drugiego z partnerów, Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej to cykliczne wydarzenie. W jego ramach w bieżącej edycji zaplanowano 6 zjazdów

Słuchacze popularnej „AP” zgłębiają tajniki mediów, ekonomii, samorządu czy prawa. Poza wykładami i warsztatami brali też udział w dyskusjach, debatach, a nawet w przygotowaniu spotów promujących cały projekt. Tym samym teorię łączą z praktyką. Na ten właśnie aspekt zwraca uwagę pomysłodawca cyklu, prezes Centrum im. Władysława Grabskiego, dr Krzysztof Tenerowicz. Jak zauważa: 

Współczesny świat już od 20-25 latków oczekuję pewnego bagażu doświadczeń i praktycznych umiejętności. My staramy się by nasi słuchacze je otrzymywali za sprawą nie tylko spotkań z praktykami ale także poprzez bezpośredni udział w tym wszystkim co dotyczy Akademii. Przygotowaniu zjazdów, wyborze prelegentów, a nawet bezpośredniej promocji projektu. Z radością obserwujemy też, jak pierwsi absolwenci naszego projektu zaczynają wchodzić w świat biznesu, prawa, gospodarki czy mediów. Ich aktywność i zaangażowanie są żywym dowodem na to, że nasza Akademia ma sens. Kształci świadome elity, ludzi o szerokich horyzontach, dużej świadomości i determinacji. 

Wieńczący tegoroczną edycję Akademii  VI zjazd odbędzie się w Krakowie w dniach 9-10 września br. Warto nadmienić, że dzięki partnerom projektu czyli Totalizatorowi Sportowemu (partner strategiczny) oraz Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a ogółem bierze w nim udział kilkadziesiąt młodych osób. Więcej informacji na temat Akademii jest dostępnych na stronie akademiapatriotyzmu.pl.